جدول سایز بندی لباس نوزادی دخترانه و پسرانه

جدول سایز بندی لباس نوزادی دخترانه و پسرانه

راهنمای سایز بندی لباس نوزادی دخترانه و پسرانه

 

یکی از چالش ­های فرزندپروری برای افراد مبتدی در موضوع به ظاهر پیش پا افتاده، سایز لباس نوزاد است. به همین دلیل اغلب در  لیست کامل سیسمونی نوزاد  اشاره به خرید لباس نوزادی در دو سایز که عموماً سایزهای صفر و یک است شده است. به طور کلی اندازه لباس نوزاد را می­توان با توجه به سن و وزن کودک تعیین کرد. با این حال، به خاطر داشته باشید که نوزادان با سرعت­ های متفاوتی رشد می­کنند و برندهای مختلف نیز در اندازه­ ها کمی تفاوت دارند. هر چند اندازه لباس نوزادان برای بزرگسالان مقداری گیج کننده است. اما نگران نباشید، ما در این مقاله با ارائه جدول سایز بندی لباس نوزادی دخترانه و پسرانه شما را راهنمایی می کنیم.

 

نحوه اندازه گیری سایز لباس نوزاد

 

نحوه اندازه گیری سایز لباس نوزاد

 

در مقاله  راهنمای خرید لباس سیسمونی  اشاره شده است که در خرید یک سایز نوزاد زیاده روی نکنید و یک کمد لباس کامل با سایز صفر یا یک خریداری نکنید که در صورت خرید بعید است که از همه­ ی آن­ها  استفاده کنید. بنابراین برای کودک تازه به دنیا آمده بهتر است که روی سایز صفر تا سایز 1 تمرکز کنید که کودک شما مدت طولانی­ تری از آنها استفاده خواهد کرد. اگر چه در برندهای مختلف سایزهای لباس مقداری متفاوت است. البته همه­ ی آنها از یک جدول سایزبندی لباس نوزاد استفاده می­کنند اما نوع دوخت و برش لباس در نهایت تفاوت­ هایی را در سایز لباس نوزاد ایجاد خواهد کرد. نحوه اندازه گیری سایز لباس نوزاد با قد یا طول بدن اندازه گیری شده نوزاد بر حسب سانتی متر مطابقت دارد. با توجه به اینکه رشد نوزادان خیلی سریع است، توصیه می‌کنیم مرتب اندازه‌گیری کنید و سایز بزرگ‌تر را انتخاب کنید.

 

چگونه اندازه گیری سایز لباس نوزاد

سایزبندی لباس نوزاد بر اساس ماه

 

سایزبندی لباس نوزاد بر اساس ماه

 

سایزبندی لباس نوزادی بر اساس ماه از سایز دو صفر شروع می شود.

سایز دو صفر: سایز دو صفر مناسب نوزادانی است که دارای جثه ظریفی هستند و کمتر از سه کیلوگرم وزن دارند و اغلب برای کودکان نارس استفاده می شود.

سایز صفر لباس نوزادی : برای نوزادان از بدو تولید تا سه ماهگی مناسب است. در بعضی از برندها و با توجه به جثه کودک این سایز تا یک ماهگی مناسب است. اما از نظر استاندارد لباس نوزادی این سایز مناسب نوزادن از بدو تولد تا سه ماهگی می باشد.

سایز1 : مناسب نوزادان از سه تا شش ماهگی است

سایز2 : مناسب نوزادان شش تا نه ماهگی  است

سایز3 : مناسب نوزادان نه تا 12 است

سایز4 : مناسب کودکان 12 تا 18 ماهگی است

سایز5 : مناسب کودکان 18 تا 24 ماه است

سایز 6 : مناسب کودکان 2 تا 3 ساله است

 

نکته مفید برای یافتن سایز مناسب لباس نوزاد

 

چند نکته مفید برای یافتن سایز مناسب لباس نوزاد

 

اندازه مناسب لباس نوزاد تنها یکی از معدود ملاحظات کلیدی در مورد لباس پوشیدن کودک است که اغلب در راهنمای خرید لباس سیسمونی به آن توجه شده است. در اینجا چند نکته اضافی وجود دارد که به شما کمک می­کند تا انتخاب هوشمندانه­ و کارآمدتری در  خرید لباس سیسمونی نوزادی  داشته باشید:

  • برای نوزادان، به سراغ گزینه­ های کاربردی­تر بروید. این به معنای خرید کیفیت در مقابل کمیت است. در این مرحله نیازی به لباس ­های زیاد برای نوزاد نیست. زیرا کودک شما در این مرحله به سرعت رشد میکند. علاوه بر این، نوزادان واقعا لباس‌های خود را کثیف نمی‌کنند، بنابراین مدت بیشتری می‌پوشند و پاره نمی‌شوند. همچنین، بهتر است اگر قبل از تولد نوزادتان خرید می‌کنید رنگ خنثی را انتخاب کنید.
  • بیش از حد هیجان زده نشوید و لباس ­های زیادی را زودتر نخرید. این اشتباهی است که بسیاری از والدین تازه کار مرتکب می­شوند. همانطور که در لیست کامل سیسمونی نوزاد اشاره شده است برخی از نوزادان با سایز بزرگ­تر به دنیا می ­آیند و فقط برای مدت کوتاهی می­توانند از لباس ­های نوزادی استفاده کنند.
  • همیشه هنگام انتخاب لباس، راحتی کودک خود را در نظر بگیرید. نوزادان لباس­ هایی که باید روی سرشان کشیده شود را دوست ندارند.
  • همچنین راحتی خود را به عنوان والدین در نظر بگیرید، از لباس ­های پیچیده ­ای که پوشیدن نوزادتان برای شما سخت است، اجتناب کنید.
  • لباس­ هایی که با بست­های ساده ­تر هستند بخرید. باید از هر چیزی که دکمه دارد یا هر چیزی که برای کودک شما می­تواند خطرناک باشد اجتناب کنید. آنها در این سن بسیار کنجکاو هستند و ممکن است اتفاقی رخ دهد.
  • لباس­ های از جنس پنبه برای نوزاد مناسب ­تر هستند زیرا ایجاد حساسیت نمی­کند.
  • برای کودکان نوپا، لباس های بادوام­تری انتخاب کنید. نوزادان بیشتر تمایل به تحرک دارند و در این سن بیشتر مستعد آسیب دیدن لباس ­هایشان هستند.
  • پیروی از این دستورالعمل­ های ساده باعث صرفه ­جویی در هزینه­ های شما می­شود و می­توانید بدون هیچ گونه اشتباهی یا دردسری لباس پوشیدن کودک را تجربه کنید و از آن لذت ببرید.
دیدگاه شما
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.